Konkurs Cosplay 2023

Konkurs Cosplay 2023

Magicy igły i nitki, mistrzowie tworzenia czegoś z niczego oraz Wy, którzy niepostrzeżenie zmieniacie formy i kształty, by stać się kimś innym. Tak o Was mowa cosplayerki i cosplayerzy ze stron wszelakich! Ogłaszamy Konkurs Cosplay! Czyś duży, czyś mały, czy kochasz tworzyć własne stroje czy tylko wcielać się w swoje ulubione postacie, znajdziesz tu kategorię dla siebie. Tegoroczna odsłona konkursu podzielona została na trzy kategorie: Open, Open Junior oraz Główną. Zasady i warunki uczestnictwa znajdziecie w regulaminie na naszej stronie poświęconej cosplayowi oraz na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku. Zapisy otwieramy już wkrótce!
Czytaj dalej...
Konkurs Literacki 2023

Konkurs Literacki 2023

W wielkim stylu na Pilkon wraca Konkurs Literacki o jakże sugestywnej nazwie: Urodziny Lovecrafta.20 sierpnia 2023 (czyli w ostatni dzień Pilkonu), Samotnik z Providence obchodziłby swoje 133 urodziny. Jest to idealna okazja, by napisać coś o Wielkich Przedwiecznych! Jeśli masz dryg do pisania, to zapraszamy do wspólnej zabawy! Czekamy na krótkie opowiadanie nawiązujące do mitologii Cthulhu (max 10 tys. znaków). Dla autorów najlepszych historii czekają zestawy książek od naszego sponsora, wydawnictwa Vesper (profil Facebook wydawnictwa Vesper). Ponadto opowiadania te zostaną opublikowane na naszej stronie w formie e-booka z nadanym numerem ISBN! Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny w dedykowanym wydarzeniu na…
Czytaj dalej...
Blok Dalekowschodni gotowy!

Blok Dalekowschodni gotowy!

W końcu jest, pełna rozpiska atrakcji w Bloku Dalekowschodnim! Moc atrakcji dla wszystkich miłośników kultury dalekiej Azji oraz osób, które zawsze chciały dowiedzieć się, skąd taka popularność japońskiej popkultury. Na tegoroczną edycję Pilkonu powraca Blok Dalekowschodni. Co to oznacza? Sporą liczbę godzin przegadanych o kulturze wschodniej, warsztaty z tradycyjnych gier japońskich, kuchnię azjatycką, konkursy, karaoke oraz okazję do dziesiątek rozmów z zapalonymi fanami mangi i anime. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Bloku Dalekowschodniego.
Czytaj dalej...