Gwiazdy wielkiego kalibru
Pilkon to przede wszystkich spotkania i rozmowy, zarówno między uczestnikami, jak i specjalnie zaproszonymi na tę okazję gośćmi. Na Pilkonie 2022 nie zabraknie żadnej z tych grup.
Poniżej przedstawiamy aktualną listę gości specjalnych VI edycji konwentu. Pamiętaj, by wracać tu regularnie – o atrakcje dla Was zabiegamy do samego końca!
Michał Gołkowski
Rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza.
Pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury.
Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku książką „Ołowiany Świt”, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Wciąż poszerzający się zakres jego tematów krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz wręcz rasowym, krwistym fantasy.
Niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim, wstecz aż do technik oblężniczych starożytnego Babilonu.
Brany prosto z salonu, pierwszy właściciel, brak ukrytych opłat. Okazja jakich mało!

Olga Drenda
Pisarka, eseistka, tłumaczka, matka polskiej @Duchologia. Absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ.
Autorka książek Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji, Wyroby.
Pomysłowość wokół nas (za którą otrzymała nominację do Paszportów Polityki i Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej) oraz rozmów Czyje jest nasze życie (wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim) i Książka o
miłości (wspólnie z Małgorzatą Halber). Publikowała m.in. w Polityce, The Guardian, Tygodniku Powszechnym, Szumie, OKO.press.

Tomasz Brewczyński
Rodowity mieszkaniec Piły, ekonomista. Pierwszą książkę wydał w 2020 roku i od tamtej pory nie wyobraża sobie życia bez pisania. Autor kryminałów i thrillerów psychologicznych: „Implikacja” (wyd. Oficynka), „Retorsja” (wyd. Oficynka) i „Nie zasługujesz na śmierć” (wyd. Vectra). W najbliższej przyszłości planuje wydać nową serię książek detektywistycznych, a także kontynuować dotychczasowe powieści.
W wolnych chwilach czyta, spędza czas z rodziną, a na Facebooku prowadzi swoją stronę autorską. Kocha wymyślać, tworzyć i kształtować inną rzeczywistość. Wierzy w sny, przeznaczenie oraz wyznaje zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Eliza Korpalska
Autorka serii książek sensacyjnych o przygodach agentki specjalnej Lukrecji („Niewinność Lukrecji” , „Reguła Lukrecji” i „Vendetta Lukrecji”). Jej najnowsza powieść pt. „Podziały nocy” to dramat psychologiczno-obyczajowy z wątkami kryminalnymi.
W swoich powieściach kreuje postacie o silnych, zdecydowanych, nietuzinkowych charakterach. Z niezwykłą umiejętnością oddaje kobiece osobowości, emocje, wątpliwości, świat wewnętrznych przeżyć, który wpływa na podejmowanie decyzji nie zawsze akceptowanych przez otoczenie. Jej powieści wymykają się gatunkom literackim, stanowią połączenie literatury sensacyjnej i obyczajowo-psychologicznej.
Kocha przyrodę, uwielbia gotować, hoduje róże i prowadzi ekologiczny ogród warzywny. Łączy pracę zawodową z życiem rodzinnym i pisaniem książek.

Stanisław Mąderek
Staszek „szybki jest” Mąderek. Reżyser, scenarzysta, VFX supervisor, z pasji też aktor, kompozytor muzyki filmowej, nauczyciel. Autor i producent wielu teatrów TV, seriali, reklam, teledysków, prężnie działający również w świecie tworzenia gier komputerowych.
Kocha wymyślać, tworzyć i kształtować inną rzeczywistość. Wierzy w sny, przeznaczenie oraz wyznaje zasadę, że nic nie dzieje się bez przyczyny.
Jego krótka parodia "Stars in Black" z 1999 roku była jedną z pierwszych polskich produkcji wykorzystujących animacje CG oraz efekty specjalne. Obecnie wykłada w paru uczelniach, prowadzi warsztaty, szkolenia i prelekcje oraz eksperymentuje z wykorzystywaniem najnowszych technologii, jak choćby Unreal Engine 5.0, przy tworzeniu swoich filmów.

Daniel Rosołek
Autor debiutanckiej powieści „Wyjście”. Zapalony podróżnik, amator historii i miłośnik gier fabularnych.

feranos
Wychowany w Suwałkach, inżynier po SGGW. Kocha psy oraz lasy. Jest fanem fantasy, dramatu, romansu, alkoholu i wszystkiego, co może być nośnikiem emocji. Pisze, bo wierzy, że słowa mogą zmienić rzeczywistość. Na co dzień zajmuje się produkcją gier. Tegoroczny debiutant, autor „Spowiedzi Abysalu”.

Kazimierz Kyrcz Jr
Redaktor, publicysta oraz pisarz kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Opublikował kilkanaście książek, w tym zbiory opowiadań „Femme fatale" i „Okruchy mroku" oraz powieści, m.in „Podwójna pętla", „Dziewczyny, które miał na myśli", „Chłopcy, których kochano za mocno", „Kobiety, które nienawidzą", "Mężczyźni w potrzasku" i ostatnio "Podwójna pętla".
Co, gdzie i kiedy?
Harmonogram spotkań oraz tematy wykładów znajdziecie w dziale Prelekcje.
Chciałbyś zostać naszym gościem specjalnym?
Serdecznie zapraszamy! Skontaktuj się z nami mailowo lub napisz do nas na naszym profilu Facebook, nie możemy się doczekać!