Gwiazdy wielkiego kalibru
Pilkon to przede wszystkich spotkania i rozmowy, zarówno między uczestnikami, jak i specjalnie zaproszonymi na tę okazję gośćmi. Na Pilkonie 2023 nie zabraknie żadnej z tych grup.
Poniżej przedstawiamy aktualną listę gości specjalnych VII edycji konwentu. Pamiętaj, by wracać tu regularnie – o atrakcje dla Was zabiegamy do samego końca!
Michał Gołkowski
Rocznik 1981, relatywnie duży przebieg, ale za to bezawaryjny i bezwypadkowy. Napęd na cztery koła, turbo, klimatyzacja i bogaty pakiet wyposażenia wnętrza.
Pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury.
Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w nie tak znów odległym 2013 roku książką „Ołowiany Świt”, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Wciąż poszerzający się zakres jego tematów krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz wręcz rasowym, krwistym fantasy.
Niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim, wstecz aż do technik oblężniczych starożytnego Babilonu.
Brany prosto z salonu, pierwszy właściciel, brak ukrytych opłat. Okazja jakich mało!

Artur Urbanowicz
Autor wielu niesamowitych powieści grozy osadzonych w polskich realiach. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wychodząc z założenia o rozrywkowej funkcji literatury, w tekstach stawia na lekkość, chce bawić i manipulować czytelnikiem oraz obowiązkowo na końcu zaskoczyć.

Cezary Czyżewski
Z zawodu konserwator zabytków, z zamiłowania żeglarz, obecnie scenarzysta i twórca światów w branży gamedev. W przeszłości publikował opowiadania w starym „Science Fiction” (opowiadania „Pieśń Pożegnalna” i „Piwnica”) i na portalach internetowych (Valkiria, Nowa Gildia, Terra Fantastica i kilka innych). Obecnie współpracuje z Wydawnictwem IX, gdzie publikuje swoje powieści.

Kazimierz Kyrcz Jr
Redaktor, publicysta oraz pisarz kryminałów, horrorów i literatury fantastycznej. Tłumaczony na angielski, rosyjski, czeski i słowacki. Opublikował kilkanaście książek, w tym zbiory opowiadań „Femme fatale" i „Okruchy mroku" oraz powieści, m.in „Podwójna pętla", „Dziewczyny, które miał na myśli", „Chłopcy, których kochano za mocno", „Kobiety, które nienawidzą", "Mężczyźni w potrzasku" i ostatnio "Podwójna pętla".

feranos
Wychowany w Suwałkach, inżynier po SGGW. Kocha psy oraz lasy. Jest fanem fantasy, dramatu, romansu, alkoholu i wszystkiego, co może być nośnikiem emocji. Pisze, bo wierzy, że słowa mogą zmienić rzeczywistość. Na co dzień zajmuje się produkcją gier. Tegoroczny debiutant, autor „Spowiedzi Abysalu”.

Monika Litwinow
Autorka powieści kryminalnej „Za lasami” (2022) i „W gaju” (2023), redaktor naczelna czasopisma „Zajęcia z Psem”, redaktorka w czasopiśmie literackim „Daję Słowo”, autorka artykułów metodycznych i bajek terapeutycznych w czasopismach „Wychowanie w Przedszkolu”, „Wczesna Edukacja” i „Psychologia w Praktyce”, właścicielka Centrum Terapii i Edukacji BAJARNIA, doktor nauk pedagogicznych.

Mateusz R. M. Rogalski
Autor powieści fantasy z cyklu „Obrońcy Ahury” („Pasowanie 2020”; „Przepowiednia” 2022), założyciel pierwszej w Polsce księgarni internetowej wyłącznie dla autorów niezależnych – Samowydawcy.pl; prezes Polskiego Stowarzyszenia Autorów Niezależnych „Samowydawcy”. Z wykształcenia historyk i politolog, z zamiłowania prawie podróżnik, prawie pisarz, prawie bard a prawie błazen.

Michał Chudoliński
Krytyk komiksowy i filmowy. Prowadzi w Collegium Civitas zajęcia z zakresu amerykańskiej kultury masowej, ze szczególnym uwzględnieniem komiksów. Pomysłodawca i redaktor prowadzący bloga „Gotham w deszczu”. Polski korespondent ogólnoświatowego magazynu „The Comics Journal”. Współzałożyciel i członek rady nadzorczej Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej. Pisał dla pism naukowych takich jak „Kultura popularna”, „Literatura i Kultura Popularna” oraz „International Journal of Comic Art.
Co, gdzie i kiedy?
Harmonogram spotkań oraz tematy wykładów znajdziecie w dziale Prelekcje.
Chciałbyś zostać naszym gościem specjalnym?
Serdecznie zapraszamy! Skontaktuj się z nami mailowo lub napisz do nas na naszym profilu Facebook, nie możemy się doczekać!