Korzystamy z plików „cookies”, by zagwarantować wysoką jakość naszej witryny. „Ciasteczka” pomagają nam przyspieszyć i usprawnić działanie strony. Nie zbieramy Twoich danych. Na naszej stronie mogą znaleźć się jednak treści (np. filmy YouTube), które podlegają polityce prywatności stron trzecich. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz wyłączyć obsługę plików „cookies” w ustawieniach swojej przeglądarki.

30.08.2024 | Bawimy się w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile!

Aktualności

Monika Szustowska – Gość Konwentu

Monika Szustowska – Gość Konwentu

Dziś przedstawiamy kolejnego fantastycznego gościa konwentu. Monika Szustowska Za dnia jest 20-letnią studentką filologii polskiej, mamą oraz żoną, w nocy zaś przeobraża się w pisarkę. Na razie pisze głównie na platformie Wattpad, ale jej debiut ,,Elementos: wojna o następcę" można zakupić w księgarni! Zapraszamy na spotkanie oraz prelekcję. Chcesz sprawdzić pozostałych gości Pilkonu? Tutaj możesz to zrobić. Ale pamiętaj że z dnia na dzień ujawniamy coraz więcej. Śledź nas by być na bieżąco.
Czytaj dalej...
Marcin Kończewski – Gość Konwentu

Marcin Kończewski – Gość Konwentu

Kolejnym fantastycznym gościem, który pojawi się na tegorocznym Pilkonie będzie Marcin Kończewski. Recenzent filmowy i literacki, bloger o pseudonimie Koń Movie i jak się okazuje, również aspirujący pisarz. Za dnia belfer, wykładowca będący wiecznie w kontrze do systemu edukacji, usilnie forsujący alternatywne formy nauczania. W nocy zaś przeistacza się w zwierza filmowego, który z lubością galopuje przez multiwersum superbohaterskich produkcji, kina science-fiction, fantasy i wszelakich animacji. Rozkochany w postapo i cyberpunku, pisze powieści i opowiadania science fiction, a także baśnie dla synka. Zadebiutował literacko w wydawnictwie pulp books w poniedziałkowym cyklu “Setka do kawy” opowiadaniem “Zafarbowane pranie”, a później cyberpunkową…
Czytaj dalej...
Figurkowi Pasjonaci

Figurkowi Pasjonaci

Już po raz trzeci będziecie mogli zobaczyć na Pilkonie wystawę figur i statuł. Zapraszamy Was serdecznie na wystawę prężnie działającej grupy w Polsce o nazwie Figurkowi Pasjonaci 1/6 Plus. Grupa zajmuje się tematyką wszelakich figurek i statuetek w dużych skalach od 1:6, aż do skali rzeczywistej. Zrzesza pasjonatów z całego kraju, którzy kochają to niecodzienne i piękne hobby. Na tegorocznym Pilkonie planujemy pokazać kilka okazów ruchomych figur w skali 1:6 oraz statuły w skali 1:4. W tym roku gwiazdą wystawy będzie piękna statuła Predator Jungle Hunter w skali 1:4 od Prime 1 Studio wraz z niesamowita dioramą (nakład to 800…
Czytaj dalej...
Adrianna Senger – Gość Konwentu

Adrianna Senger – Gość Konwentu

Na tegorocznym Pilkonie jako gość specjalny zawita u nas również Adrianna Senger. Urodzona w 1999 roku w Wągrowcu. Z wykształcenia fotograf i kosmetyczka. W duszy marzycielka z głową pełną pomysłów. Uwielbiająca wyrażać siebie, na każdy możliwy sposób. Od 2015 roku pisząca na platformie Wattpad pod pseudonimem Adrianne1407. Prowadząca social media jako @ada_in_the_books. Od zawsze podążająca za marzeniami, nawet jeśli były one małe. Jej debiut "Dwór koszmarów" odbył się w styczniu tego roku. Zapraszamy na spotkanie i fantastyczną prelekcję o tworzeniu fantastycznych książkowych światów. Chcesz sprawdzić pozostałych gości Pilkonu? Tutaj możesz to zrobić. Ale pamiętaj że z dnia na dzień ujawniamy coraz więcej.…
Czytaj dalej...
Atrakcje dla miłośników Lego Star Wars oraz Transformers

Atrakcje dla miłośników Lego Star Wars oraz Transformers

Jeśli jesteś fanem Lego Star Wars bądź fanem Transformers nie może Ciebie zabraknąć na tegorocznym Pilkonie. Wśród Pilkonowych niesamowitości znajdziecie wystawę kolekcji Transformers oraz Lego Star Wars. Własnoręcznie robione dioramy pod figurki od KF Create Studio. A ponadto w tym roku każdy odwiedzający wystawę będzie miał okazję wykonać własnoręcznie spersonalizowane wyjątkowe drzewko. Grzechem było by to przegapić.
Czytaj dalej...
Uwaga! Przekaz Specjalny

Uwaga! Przekaz Specjalny

Uwaga! Mamy dla Was przekaz specjalny od Segmentum Polonia: „Pilkon dla Segmentum Polonia to już tradycja, że jesteśmy z Wami na tym wspaniałym wydarzeniu. W tym roku po raz 5, a mimo to Herezja dalej się szerzy Mutanci wciąż się pojawiają, a wiara w Imperatora nie jest taka mocna jakiej byśmy potrzebowali, ale nie obawiajcie się obywatele Imperium bowiem, tak długo jak będzie potrzeba My będziemy obecni. Tak długo jak będzie wiara My będziemy na miejscu aby wesprzeć Was i pokazać Światło Terry oraz wspaniałość jaką szerzy Imperator.” Tak jak można przeczytać Segmentum Polonia i w tym roku będzie z…
Czytaj dalej...
Helen Dorin zawita na Pilkon

Helen Dorin zawita na Pilkon

Po raz kolejny już mamy zaszczyt ogłosić iż niesamowita Helen Dorin zawita na Pilkonie. Czym zaskoczy Was w tym roku? Był już Harry Potter oraz Alicja w Krainie czarów, a w tym roku pojawi się .... WIELKI I POTĘŻNY OZ. Kto nie zna, ma jeszcze trochę czasu aby nadrobić tego klasyka o przygodzie, odwadze i odkrywaniu własnej siły. Dorotka w towarzystwie Tchórzliwego Lwa, Stracha na Wróble i Blaszanego Drwala, wyrusza na poszukiwanie Wielkiego Czarnoksiężnika Oz, jedynego, który może pomóc jej wrócić do domu. Na każdym kroku tej niezwykłej podróży spotka magiczne istoty i stanie przed wyzwaniami, które nauczą ją, że…
Czytaj dalej...
Michał Gołkowski – Gość Specjalny

Michał Gołkowski – Gość Specjalny

Ktoś, bez kogo Pilkon nie był by taki sam. Nasz niezastąpiony gość specjalny Michał Gołkowski. Urodzony w 1981 roku, pisarz oraz poliglota. Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz symultaniczny, z zamiłowania historii wojskowości i antropologii kultury. Najszybsze pióro polskiej fantastyki. Debiutował w 2013 roku, od tego czasu zasypując wydawnictwo iście hurtową ilością co najmniej dwóch-trzech książek rocznie. Wciąż poszerzający się zakres jego tematów krąży pomiędzy tematyką wojenną, thrillerem psychologicznym, groteską, powieścią grozy, historią oraz wręcz rasowym, krwistym fantasy. Do tego niezrównany prelegent i mówca, potrafiący bez zająknięcia i powtórzenia poprowadzić godzinny wykład o praktycznie dowolnej tematyce – od formowania się…
Czytaj dalej...
Książka w Ciemno – Edycja 2024

Książka w Ciemno – Edycja 2024

Przygoda w nieznane. Uwolnij książki i podziel się radością czytania, a zarazem wyrusz w podróż w nieznane. Jak co roku zachęcamy do udziału w naszej książce w ciemno. Zapakuj, opisz krótko zawartość i zostaw w chaos.games.pila. Zaprowadzimy ją na konwent, a tam każdy będzie mógł po nią sięgnąć i ruszyć w nieznane. Daj książką drugie życie, niech idzie do ludzi, a sam sięgnij po nową nieznaną Ci przygodę na Pilkonie.
Czytaj dalej...
Fani Postapo

Fani Postapo

Już po raz kolejny Radioaktywny Pingwin będzie emanował niepowtarzalną energią na Pilkonie. Zapraszamy wszystkich fanów postapo i nie tylko do wspólnej zabawy w niezwykle klimatycznym obozie, gdzie nawet koniec świata nie jest straszny
Czytaj dalej...