Mapki i harmonogram

Mapki i harmonogram

Tak, to już dziś — Pilkon startuje za kilka godzin! Do pełni informacji zostało nam już tylko ujawnienie harmonogramu w postaci tabelarycznej oraz map obiektu, na których zaznaczone są wszystkie istotne dla Was miejsca. Bez zbędnego przedłużania, widzimy się na Pilkonie! Tabelaryczny harmonogram Pilkonu » Atrakcje na parterze: Kliknijcie grafikę, by otworzyć ją w nowej karcie i powiększyć. Atrakcje na I piętrze: Kliknijcie grafikę, by otworzyć ją w nowej karcie i powiększyć. Atrakcje na II piętrze: Kliknijcie grafikę, by otworzyć ją w nowej karcie i powiększyć.
Czytaj dalej...
Pilkonowe Bingo

Pilkonowe Bingo

Przygotowaliśmy dla Was Pilkonowe Bingo, czyli aktywność konwentową, której jeszcze na Pilkonie nie było. Nie będzie to jednak zwykłe bingo z liczbami, co to to nie! Tu znajdziecie zdecydowanie więcej emocji i zabawy, no i też nutę wyzwania dla miłośników wykonywania questów. No dobrze, ale zapytacie zapewne „o co tu chodzi?”. Poniżej znajduje się odnośnik do pobrania pliku z Pilkonowym Bingiem. Wypisaliśmy tam przeróżne aktywności, w których musicie wziąć udział oraz różne zjawiska, które powinniście zaobserwować podczas konwentu. Gdy to nastąpi, dokumentujecie je za pomocą fotografii (to bardzo ważny element zabawy, nie zapomnijcie o nim). W ten sposób zaliczacie wszystkie…
Czytaj dalej...
Rebel.pl gra z nami

Rebel.pl gra z nami

Planszówkowy gigant Rebel.pl wjeżdża na Pilkon z przytupem! Szukajcie strefy turniejowej, gdzie będziecie mogli zagrać w gry takie jak Klask, Architekci 7 Cudów Świata, Buła Pizza Kot Ser Koza, To Ja Go Tnę i wygrać cenne nagrody! Dodatkowo, na dedykowanym stoisku będzie można nabyć rebelianckie planszówki oraz spróbować swoich sił w nowiutkiej grze Wiedźmin: Stary Świat! To nie koniec niespodzianek, ponieważ zwycięzcy konkursu cosplay otrzymają od Rebel.pl dodatkowe nagrody! (można spokojnie liczyć na to, że będą to planszówki ) Po te i jeszcze więcej dobroci wpadnijcie na Pilkon. To już w przyszły weekend!
Czytaj dalej...
Wystawy 2023

Wystawy 2023

Wystawy o tematyce okołofantastycznej to stały element Pilkonu. W tym roku motywów przewodnich będzie kilka, a ich listę przedstawiamy poniżej. Upcyklingowe dekoracje inspirowane m.in. twórczością H.R. Gigera, klimatem horror, post apo, science fiction, fantasy.Profil Facebook Horror Mannequins » Rzeźby demonicznych postaci ludzkich i potworów wykonane z gliny samoutwardzalnej w skali 1/4 i 1/5.Profil Facebook Dark Fantasy Sculptures » Mini-wystawa rysunków Maślana Mucha — „Odyseja atomowa i nie tylko”, czyli beton, rdza, radioaktywność. Odniesienia zarówno do Czarnobylskiej strefy wykluczenia jak i tematu atomu ogółem. Nie zabraknie również miłości do betonu, nawiązań do znanych przebojów muzycznych i kinowych hitów ubiegłych dekad.Profil Facebook Maślana Mucha »…
Czytaj dalej...
Wspieramy Pilskie Schronisko dla Zwierząt Miluszków

Wspieramy Pilskie Schronisko dla Zwierząt Miluszków

Również w tym roku Pilski Festiwal Fantastyki Pilkon zostanie partnerem Fundacji Miluszków. W trakcie konwentu czekać będzie na Was możliwość wsparcia naszego lokalnego schroniska dla zwierząt, prowadzonego przez Fundację Miluszków. Schronisko przygotowało dla Was mnóstwo atrakcyjnych cegiełek, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie Miluszkowiaków. Pracownicy Schroniska z chęcią opowiedzą Wam także o samej fundacji, czekających na pomoc zwierzakach oraz będą aktywnie zachęcać do adopcji futrzastych towarzyszy. Jeśli kiedykolwiek myśleliście o adopcji lub pomocy zwierzakom w potrzebie, serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy — warto pomagać!
Czytaj dalej...
Gra Pilkonowa 2023

Gra Pilkonowa 2023

Nadchodzi całkiem nowa Gra Pilkonowa! Podczas 7 edycji konwentu czeka na Was fabularna kontynuacja zeszłorocznej gry, która zakończyła się porwaniem jednej z postaci niezależnych. Gracze będą musieli pomóc Batmanowi powstrzymać nowe zagrożenie w postaci złoczyńcy Death Head`a! Na drużynę czekać będzie kilkadziesiąt połączonych fabularnie zadań, do rozwiązania których trzeba będzie wykazać się sprytem oraz wiedzą. Pomoc graczom zaoferuje kilkanaście barwnych postaci niezależnych, a do zebrania przygotowaliśmy wiele znajdziek, przedmiotów fabularnych oraz przedstawianych w różnej formie fragmentów fabuły. Zbierzcie 2–4 osobową drużynę i spróbujcie swoich sił w terenowej grze Pilkonowej! Szczegóły dotyczące zgłoszeń oraz regulamin znajdują się na naszej stronie poświęconej…
Czytaj dalej...
Nocleg na Pilkonie 2023

Nocleg na Pilkonie 2023

Dobrze wiemy, że Pilkon odwiedzają także osoby z innych części Polski. Wiemy nawet lepiej, że dobra zabawa trwa również w nocy. Mamy więc kilka informacji dla osób, które chcą przenocować na terenie konwentu. Również podczas 7 edycji udostępnimy Wam możliwość przenocowania na Pilkonie — czeka na Was specjalnie wydzielone pole namiotowe. Nie zapomnieliśmy oczywiście o toaletach i prysznicach. Jeśli planujecie pozostać z nami w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę, to wszystko to będzie dla Was dostępne na terenie Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu Adama Mickiewicza bez dodatkowych opłat. Jedyny warunek to własny namiot. Zapraszamy serdecznie. Nie zapomnijcie…
Czytaj dalej...
Książka w ciemno – edycja 2023

Książka w ciemno – edycja 2023

Tradycyjnie już przypominamy o akcji, która nigdy się nie znudzi. Książka w ciemno pojawi się także podczas tegorocznej edycji Pilkonu. Podziel się książką, która już opowiedziała Ci swoją historię. Zapakuj, opisz krótko zawartość i zostaw w sklepie Chaos Games, tradycyjnym partnerze konwentu Pilkon. Zaprowadzimy ją na wydarzenie, a tam każdy będzie mógł po nią sięgnąć i cieszyć się opowieścią. Uwolnij książkę, niech idzie do ludzi!
Czytaj dalej...
Prototyp Heroes of Might and Magic 3: The Board Game na Pilkonie

Prototyp Heroes of Might and Magic 3: The Board Game na Pilkonie

Jeśli nie możecie doczekać się premiery gry planszowej Heroes of Might and Magic 3: The Board Game od rodzimego producenta Archon Studio, koniecznie zajrzyjcie na tegoroczny Pilkon! Adaptacja kultowego Heroes of Might and Magic 3 na planszy nadchodzi. I chociaż czas biegnie całkiem szybko, to apetyty na potyczki w świecie Erathii rosną coraz silniej. Mamy na to radę — pilkonowe spotkanie przy planszy z ekipą twórców gry. Wpadnijcie i zobaczcie na własne oczy jak rozwija się gra. Przygotujcie się na odwiedziny w świecie Erathii. Będziemy dla Was dostępni z prototypami gier przez cały pilkonowy weekend! Zapraszamy serdecznie.
Czytaj dalej...
Konkurs Cosplay 2023

Konkurs Cosplay 2023

Magicy igły i nitki, mistrzowie tworzenia czegoś z niczego oraz Wy, którzy niepostrzeżenie zmieniacie formy i kształty, by stać się kimś innym. Tak o Was mowa cosplayerki i cosplayerzy ze stron wszelakich! Ogłaszamy Konkurs Cosplay! Czyś duży, czyś mały, czy kochasz tworzyć własne stroje czy tylko wcielać się w swoje ulubione postacie, znajdziesz tu kategorię dla siebie. Tegoroczna odsłona konkursu podzielona została na trzy kategorie: Open, Open Junior oraz Główną. Zasady i warunki uczestnictwa znajdziecie w regulaminie na naszej stronie poświęconej cosplayowi oraz na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku. Zapisy otwieramy już wkrótce!
Czytaj dalej...