Rebel.pl gra z nami

Rebel.pl gra z nami

Planszówkowy gigant Rebel.pl wjeżdża na Pilkon z przytupem! Szukajcie strefy turniejowej, gdzie będziecie mogli zagrać w gry takie jak Klask, Architekci 7 Cudów Świata, Buła Pizza Kot Ser Koza, To Ja Go Tnę i wygrać cenne nagrody! Dodatkowo, na dedykowanym stoisku będzie można nabyć rebelianckie planszówki oraz spróbować swoich sił w nowiutkiej grze Wiedźmin: Stary Świat! To nie koniec niespodzianek, ponieważ zwycięzcy konkursu cosplay otrzymają od Rebel.pl dodatkowe nagrody! (można spokojnie liczyć na to, że będą to planszówki ) Po te i jeszcze więcej dobroci wpadnijcie na Pilkon. To już w przyszły weekend!
Czytaj dalej...
Prototyp Heroes of Might and Magic 3: The Board Game na Pilkonie

Prototyp Heroes of Might and Magic 3: The Board Game na Pilkonie

Jeśli nie możecie doczekać się premiery gry planszowej Heroes of Might and Magic 3: The Board Game od rodzimego producenta Archon Studio, koniecznie zajrzyjcie na tegoroczny Pilkon! Adaptacja kultowego Heroes of Might and Magic 3 na planszy nadchodzi. I chociaż czas biegnie całkiem szybko, to apetyty na potyczki w świecie Erathii rosną coraz silniej. Mamy na to radę — pilkonowe spotkanie przy planszy z ekipą twórców gry. Wpadnijcie i zobaczcie na własne oczy jak rozwija się gra. Przygotujcie się na odwiedziny w świecie Erathii. Będziemy dla Was dostępni z prototypami gier przez cały pilkonowy weekend! Zapraszamy serdecznie.
Czytaj dalej...
Zagraj w prototyp Heroes of Might and Magic 3: The Board Game

Zagraj w prototyp Heroes of Might and Magic 3: The Board Game

Heroes of Might and Magic 3 przeniesione na planszę. Nareszcie! Archon Studio, nasz rodzimy producent nowoczesnych gier planszowych i modeli, zaprasza na Pilkon, gdzie będziecie mieli możliwość zagrania w prototyp gry Heroes of Might and Magic 3: The Board Game. Kultowa w Polsce gra długo czekała na swoją planszową adaptację. Na Pilkonie będziecie mogli nie tylko porozmawiać z jej twórcami, oddanymi fanami pierwowzoru, ale przede wszystkim zagrać w wersję prototypową i dodać swoją cegiełkę do jej rozwoju, przekazując swoje wrażenia. Wszyscy fani Heroes, widzimy się już za tydzień!
Czytaj dalej...
Blok Dalekowschodni gotowy!

Blok Dalekowschodni gotowy!

W końcu jest, pełna rozpiska atrakcji w Bloku Dalekowschodnim! Moc atrakcji dla wszystkich miłośników kultury dalekiej Azji oraz osób, które zawsze chciały dowiedzieć się, skąd taka popularność japońskiej popkultury. Na tegoroczną edycję Pilkonu powraca Blok Dalekowschodni. Co to oznacza? Sporą liczbę godzin przegadanych o kulturze wschodniej, warsztaty z tradycyjnych gier japońskich, kuchnię azjatycką, konkursy, karaoke oraz okazję do dziesiątek rozmów z zapalonymi fanami mangi i anime. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Bloku Dalekowschodniego.
Czytaj dalej...
Gry na Pilkonie

Gry na Pilkonie

Być może tego nie widać, ale większość naszego pilkonowego zespołu to zapaleni miłośnicy gier video. Jasne, zawsze przyjemnie jest poturlać kostkami z przyjaciółmi, porozrzucać karty i wywrócić pionki, ale nic nie jest w stanie zastąpić pierwszych taktów muzyki z Final Fantasy albo nostalgicznej eskapady w Super Mario Bros. Na Pilkonie oprócz nowszych konsol typu PlayStation, Xbox czy Nintendo Wii, będziecie mogli także zagrać w klasyki z NES-a, SNES-a albo Commodore 64. Nie zabraknie gier akcji, RPG czy ruchowych. Organizacją panelu z grami video, w tym przede wszystkim grami retro, zajmuje się nasz partner Koszalińskie Retro Komputery & Konsole. Ale Pilkon…
Czytaj dalej...