Na Pilkonie skupiamy się na grach telewizyjnych i konsolowych, począwszy od produkcji z lat 80-tych do przełomu roku 2000. Nie zabraknie także nowych konsol i nowszych technologii. Chcemy również pokazać, że konsole to nie tylko pad, telewizor i godziny w samotności przed telewizorem, dlatego szczególny nacisk kładziemy na gry rozrywkowe, ruchowe (Nintendo WII, MS Xbox Kinect) oraz gry rodzinne.

W ubiegłym roku uruchomiliśmy kilkanaście stanowisk z grami konsolowymi. Różnorodna tematyka dostępnych tytułów przyciągała mnóstwo osób w każdym wieku. Równolegle rozgrywały się turniejowe boje w Heartstone na komputerach oraz w najnowsze konsolowe wydanie gry FIFA. Oprócz tradycyjnych gier każdy mógł zagrać także na konsoli Xbox Kinect, która obsługiwana jest za pomocą ruchu naszego ciała.

Główną atrakcją był kącik gier retro, czyli tytułów ze starych konsol, które obecnie liczą sobie nawet 30 lat i stanowią
niekwestionowaną klasykę gatunku – jak Mario Bros, Donkey Kong i wiele, wiele innych.

Czym jest Retrogaming?

Mówiąc w największym skrócie – retrogaming (czy jak niektórzy piszą – retro gaming) – to hobby polegające na graniu w stare, klasyczne gry. Zazwyczaj mowa tu o grach video – zarówno tych wydawanych na komputery, konsole, jak i automaty.  Mianem tym określa się jednak także zabawę z grami nieelektronicznymi, takimi jak klasyczne gry fabularne RPG, figurkowe gry bitewne, czy planszówki.

Masz pytania? Chcesz zostać Wolontariuszem na naszej sali?
Masz zbędną konsolę lub grę, którą chciałbyś oddać lub pożyczyć na konwent?  

Pisz: retro@pilkon.pl

lub użyj formularza kontaktowego poniżej (zaznacz, że nie jesteś robotem):