Zupełną pilkonową nowością jest tegoroczny panel postapokaliptyczny, w ramach którego będziemy gościć youtuberów znanych z dokumentowania swoich wypraw zwiadowczych po opuszczonych budynkach. Będą to:

Sietra Urbex – jeden z czołowych eksploratorów miejskich w kraju. Swoją przygodę z Urban Exploration rozpoczął dwadzieścia lat temu od wizyt w otaczających go opuszczonych kamienicach oraz obiektach industrialnych. Od tamtej pory ma już na swoim koncie wyprawy do takich miejsc jak: porzucone sztolnie, fabryki, szpitale, pałace, dwory, niezliczone nocne eskapady oraz wiele, wiele więcej. Odbył również podróż do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Jak sam twierdzi: „Niektóre opuszczone miejsca wywołują ciarki na plecach, szczególnie w trakcie nocnych wypraw”.
FB: https://www.facebook.com/sietra.urbex/
YT: https://www.youtube.com/user/sietra

Jan Chojnacki – prowadzący fanpage Ciemna Strona Poznania oraz współtwórca Project Explore na platformie You Tube. Z reguły samotny eksplorator poszukujący śladów historii ludzkiej w opuszczonych lokalizacjach. Fotograf z zamiłowania i pasji, stale rozwijający swoje umiejętności traktując Urban Exploration jako świetny plan zdjęciowy. W swoich wyprawach ma już na koncie ucieczkę przez brytyjskim wojskiem z wraku opuszczonego Concorda oraz podróż do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia śladami swojego idola, Igora Kostina.
FB: https://www.facebook.com/Ciemna-Strona-Poznania/
YT: https://www.youtube.com/projectexplore