Ekipa Dźwięcznego Woksela & Idolki.pl

W odległej, tokijskiej Akihabarze znaleźć można moc automatów do gier, które potrafią, do granic możliwości, wykorzystać koordynację wzroku, słuchu i ruchu jednocześnie!

Doświadczcie tego na Pilkonie 2019, dzięki grupie zapaleńców, którzy przywiozą ze sobą repliki maszyn i zadbają o to, by zarówno nowicjusz, jak i wprawiony gracz, bawili się świetnie!

W strefie gier muzycznych znajdziecie też porty popularnych gier typu „gatcha” oraz specjalnie przygotowane miejsce do zdjęć.

Druga Macka – sekcja dalekowschodnia Klubu Fantastyki Druga Era

Klub Fantastyki Druga Era to jeden z największych i najstarszych klubów fantastyki w kraju. Organizatorzy Pyrkonu, Poznańskich Dni Fantastyki, pozytywnie zakręceni entuzjaści i dobre duchy fandomu.

W ramach stowarzyszenia działa Druga Macka – sekcja dalekowschodnia, skupiająca się na mandze, anime i wschodniej kulturze popularnej. Część sekcji poprowadzi dla Was atrakcje na Pilkonie 2019, a jeśli będzie Wam mało to śmiało wpadajcie w każdy piątek do Poznania na cykliczne spotkania i na grupę, o tutaj:

https://www.facebook.com/groups/drugamacka/

UltraStar T.A.

Karaoke kompetytywne. Śpiewanie swoich ulubionych piosenek, rywalizacja, zdzieranie gardeł. Każdy na swój sposób marzy przecież o – w pewnym sensie – karierze wokalnej.

Na wydarzeniu przez całą dobę będzie dostępne miejsce, w którym będzie można pobawić się w rytm tysięcy piosenek. Zajmie się nim Ekipa do Zadań Śpiewalnych – UltraStar T.A. Nie będziecie narzekać na nudę! Tym bardziej, że poza wolnym śpiewaniem (czynnym przez całą dobę!) pojawią się okazje do uzyskania nagród. 🙂

Szczeciński Klub Azji

Szczeciński Klub Azji to inicjatywa, która w swoim mieście i okolicach upowszechnia wiedzę o krajach azjatyckich oraz dalekowschodniej kulturze (także popularnej). Większość z jego członków wywodzi się z fandomu M&A oraz posiada duże doświadczenie w prowadzeniu atrakcji na konwentach. Prowadzi on odbywające się cykliczne Spotkania z Azją, a także coroczny Dzień z Azją w Szczecinie. Klub miał także swój udział we współtworzeniu programów Gorconu, Pilkonu oraz Watconu. Zajrzyjcie na ich fanpage:

https://www.facebook.com/SzczecinskiKlubAzji/

ConTrust

ConTrust to grupa eventowa, której członkowie są doświadczonymi organizatorami imprez fanowskich w całym kraju, poszukującymi equilibrium dobrej zabawy i profesjonalizmu. Ich misją jest walka z eskapizmem poprzez odnajdywanie i rozwój pasji. Wspierają konwenty także atrakcjami, niejednokrotnie przywożąc ze sobą całą salę pełną prelegentów z ekipy ConFamilia.

Dołączcie do ich gurpy na FB aby być na bieżąco i wspólnie z nimi budować fandom!

https://www.facebook.com/groups/ConFamilia/