KONKURS COSPLAY!

Parafrazując klasyka, jeśli sądzisz, że w dobie komputerów umiejętność szycia zanikła, zwłaszcza wśród młodzieży, to niezawodny znak, że jesteś Mugolem!

Cosplay to, w dużym skrócie, dział sztuki polegający na upodabnianiu się do konkretnych postaci znanych z popkultury. Umiejętność odtworzenia kreacji bohatera książki, gry komputerowej, filmu, serialu albo osoby istniejącej w rzeczywistości. To także najbardziej widowiskowy i obowiązkowy punkt programu każdego szanującego się konwentu.

Przez około 20 lat rozwoju w naszym kraju, cosplay dorobił się sporej grupy profesjonalistów, którzy odtwarzają kreacje swoich ulubionych postaci z największymi szczegółami. Dzięki nim modne znów stały się maszyny do szycia, druty, szydełka, czółenka, a nawet igły i nici.

 

Nasz tegoroczny konkurs cosplay jest szczególny – uczestnicy mogą zawalczyć o główną nagrodę w wysokości 500 zł, a ponadto dla uczniów szkół podstawowych przewidziana jest kategoria specjalna – nagroda w tej kategorii to również 500 zł!

 

Chcesz spróbować swoich sił w naszym konkursie cosplay? Wypełnij poniższy formularz:

W polu „Temat” wpisz „COSPLAY – Nazwa postaci, którą chcesz odwzorować”, a w polu „Treść” – dzieło, z którego pochodzi postać (film/książka/gra itd.), etap prac nad strojem, Twoje dotychczasowe doświadczenie z cosplay’em oraz wszystko inne, co uznasz za ważne lub interesujące.