Bractwo Rycerzy Bezimiennych będzie przez cały Pilkon!

Z przyjemnością ogłaszamy, że na Pilkonie 2017 przez całą imprezę będzie można zawitać w progi „Bractwa Bezimiennych Rycerzy” z Wałcza. Bractwo odwiedzi nas i pozwoli przenieść się 1000 lat w przeszłość odtwarzając życie na ziemiach obecnej Polski z czasów, gdy nasza ojczyzna dopiero powstawała.

Bractwo ma w swoich szeregach wszelkiej maści rzemieślników i wojów, a także niewiasty oraz „niewolników” (czyli nowicjuszy). Wszystkich będziecie mogli poznać na Pilkonie w tym roku w ramach Wioski Rycerskiej, która powstanie z ich inicjatywy.

Rzemieślnicy rozłożą swoje kramy i warsztaty. Brązownik zaprezentuje wam wyroby z brązu – przede wszystkim biżuterię i przedmioty codziennego użytku. Wszystko co jest wykonane z drewna jest domeną cieśli – który rzeźbi w każdym jego rodzaju i chętnie wam o tym opowie. Poroża i kości dzikich zwierząt to materiał do pracy rogownika, który potrafi z nich zrobić igły, bransolety czy wisiorki.

Poznaliście kiedyś wiedźmę? Zawsze musi być ten pierwszy raz! Na Pilkonie będzie będzie Völva, która odczytując znaki runiczne odpowie na pytania o wasz los.

Jeśli wydaje się wam, że szycie igłą to nic emocjonującego, to odwiedźcie koniecznie namiot dziergaczki, która udowodni, że w jej fachu jest mnóstwo tajemnic do odkrycia.

Dla tych, którzy średniowiecze kojarzą przede wszystkim z wielkimi wojownikami, Bractwo przygotuje stanowiska łuczników i zbrojmistrza. Łuki, miecze, tarcze, maczugi – będzie wszystko pod ręką.

Więcej o Bractwie przeczytacie na ich stronie internetowej. Możecie być na bieżąco z ich działaniami  śledząc na Facebooku ich wpisy.

 

1 thought on “Wioska rycerska na Pilkonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *