Jednym z filarów Pilkonu są ludzie, którzy są gotowi opowiadać uczestnikom imprezy o swoich zamiłowaniach.

Czasami pasja jest jednocześnie ich profesją, czasami są to pasjonaci których  nigdy byście nie posądzili o fascynację szermierką w stylu renesansowym.

Tych ludzi nazywamy prelegentami.

Każdy może na Pilkonie opowiedzieć o swoich zainteresowaniach i stać się prelegentem. Na pierwszym Pilkonie wygłoszono 6 prelekcji o zróżnicowanej tematyce.

Tak było rok temu – Pilkon 2016

Paweł Erdman przybliżył słuchaczom tematykę szermierki renesansowej, którą się fascynuje od wielu lat. Po wygłoszonej prelekcji pokazał wszystkim w praktyce na czym szermierka mieczem polega.

Paweł Erdman

Przemysław Kucharski, współzałożyciel Street Workout Piła, opowiedział czym jest kalistenika, a potem razem ze swoimi przyjaciółmi poprowadził jej pokaz na scenie.

Street Workout Piła

Uwagę widowni przyciągnął też Mariusz Gandzel – artysta-rysownik, znany z tworzenia grafik do gier karcianych „Lord of the Rings” czy „Star Wars”. Opowiedział on zgromadzonej widowni  jak to jest pracować w branży gier, jakie są realia panujące w zawodzie ilustratora oraz dlaczego swoją pracę kocha.

Star Wars CG: Ancient Rivals.

Jak będzie w tym roku?

Choć mamy już kilku prelegentów na ten rok, to w dalszym ciągu są wolne miejsca. UAM w Pile udostępni nam dwie sale wykładowe, więc będzie gdzie opowiadać. Wszyscy czekamy na ciebie i chcemy posłuchać tego, co masz do opowiedzenia.

Zapisy trwają pod adresem:

prelekcje@pilkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *