Pilkon to przede wszystkim wolontariusze

Konwent to wydarzenie, które jest w całości finansowane przez sponsorów i organizatorów. Nikt dla Pilkonu nie „pracuje” ani nie jest „zatrudniony”. Nasze wydarzenie to działalność całkowicie oparta o wolontariat.

Choć Pilkon jest imprezą z roku na rok coraz większą i zaangażowanych w nią jest zdecydowanie mniej osób niż w koncert Madonny na przykład, to jednocześnie jest też doskonale zorganizowany. Dzięki temu potrafimy sobie poradzić pomimo skromnych środków finansowych.

Wszystko dzięki wam, wolontariuszom.

Każdy może pomóc!

W organizacji takiej imprezy jak Pilkon każda forma pomocy jest doceniona i przyjęta z radością. Możesz pomóc w reklamie – dostarczając na przykład plakaty do miejsc, do których my nie możemy dotrzeć. To może być sklep, urząd, firma – nie zawsze pomyślimy o wszystkim, a dzięki plakatom docieramy do większej ilości ludzi. Może jesteś w stanie nagłośnić nas w miejscach, o których nie pomyśleliśmy albo nie mamy dostępu?

Wolontariusze są też naszymi „odźwiernymi” – to oni strzegą wejść i wyjść na imprezie, służą pomocą naszym gościom. Przez cały Pilkon wręczają ulotki przy wejściu i mini-mapki, wszelkiego rodzaju upominki od sponsorów.

Jeśli lubisz rozmawiać z ludźmi i czujesz się swobodnie w towarzystwie nieznajomych, to możesz zostać animatorem, czyli pomóc nam prowadzić na przykład sekcje gier planszowych

albo Media Roomu. Często nasi goście nie wiedzą, że wszystkie atrakcje imprezy są interaktywne i trzeba im czasami o tym powiedzieć.

Inna forma udziału to pomoc przy rozkładaniu całej imprezy oraz jej składaniu. Tak, zgadza się – te wszystkie komputery, monitory, gabloty, stoły, krzesła muszą jakoś zostać dostarczone na miejsce – trzeba je wstawić a po skończonej imprezie – wynieść. To jedno z najważniejszych zadań jakie stoi przed organizatorami.

Rozkładamy się z reguły dzień przed imprezą, więc jeśli znajdziesz chwilę i nam pomożesz, to będziemy mieli więcej czasu na inne przygotowania. Podobnie jest z zakończeniem imprezy – dzień po grupa organizatorów i wolontariuszy składa cały konwent i wywozi w siną dal.

Przez całą imprezę czynny jest także punkt informacyjny. Tam nasi goście będą was pytać o drogę, atrakcje i godziny ich rozpoczęcia. Będziecie ich częstować kawą i służyć radą jak przeżyć Pilkon jak najlepiej. Otrzymacie wygodne krzesło, stół oraz przekąski i napoje na cały dzień.

Gdy skończy się impreza, otrzymacie od nas zestaw wolontariusza, o którym w szczegółach opowiemy wkrótce.

Aby pomóc, napisz do nas na Facebooku albo po prostu wyślij nam maila:

wolontariat@pilkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *